כאשר אנחנו נוסעים או הולכים בכביש או בדרך לכל אחד מאתנו יש אחריות לעשות זאת בזהירות. הולכי רגל צריכים להקפיד לחצות את הכביש רק במעברי חצייה או באור ירוק. הסיכון שלנו בדרכים כהולכי רגל הוא גבוה מאוד. במידה והיינו מעורבים בתאונת דרכים כהולכי רגל חשוב שנדע שיש לנו זכויות ואנחנו יכולים לתבוע את הנהג הפוגע. כל הולך רגל שנפגע בתאונת דרכים יכול לתבוע מהנהג הפוגע פיצוי כספי בהליך אזרחי. עורך דין תעבורה יכול לסייע לנו לבנות את התיק המשפטי שלנו ולנסח את כתב התביעה שלנו. עורך דין זה יוכל לייעץ לנו מה הסכום אותו כדאי לנו לתבוע מהנהג הפוגע והוא יוכל לסייע לנו לקבל פיצוי הולם.

עורך דין תעבורה – ושמירה על הזכויות שלנו כרוכבי אופניים רישום פלילי

עורך דין תעבורה ידע לשמור על הזכויות שלנו גם כרוכבי אופניים. כרוכבי אופניים אנחנו מחויבים לשמור על כל חוקי הדרך. אנחנו חייבים לציית לחוקי התנועה וגם לתמרורים ולרמזורים. למרבה הצער רוכבי אופניים מעורבים בהרבה מאוד תאונות דרכים בארץ – פעמים רבות על לא עוול בכפם. במידה והיינו מעורבים בתאונה כאשר רכבנו על האופניים שלנו אנחנו יכולים לתבוע פיצוי הולם מנהג שפגע בנו. קבלת הפיצוי יכולה להתקבל לאחר גזר דין בבית משפט או בעקבות הסכם שנגיע אליו במסגרת של הליך ברורות. חשוב שלא נוותר על הזכויות שלנו ושאם נפגענו נתבע פיצוי הולם עבור הנזק הפיזי שנגרם לנו.

עורך דין תעבורה – ושמירה על הזכויות שלנו כנהגים

עורך דין תעבורה יכול לסייע מאוד גם לנהגים של רכבים רגילים לשמור על הזכויות שלהם בכביש. כאשר אנחנו נוהגים בכביש אנחנו מצפים מהנהגים האחרים לציית לחוקי הדרך והתנועה ולא לנהוג בצורה שתסכן אותנו. במידה והיינו מעורבים בתאונת דרכים אנחנו לא צריכים לשבת בשקט ולהשלים עם הפציעות והנזק שנגרם לגוף ולרכוש שלנו. במסגרת של הליך תביעה אזרחי אנחנו יכולים לתבוע מהנהג שהיה אשם בתאונה פיצוי. את הפיצוי נוכל לקבל מהביטוח של הנהג או שהוא ישלם עליו לבד. תשלום זה חשוב מאוד כי פעמים רבות הוא יכול לאפשר לנו לתקן את הרכב שלנו או לרכוש רכב חדש. אנחנו יכולים בתביעה להוכיח גם את הנזק הרגשי והכלכלי שנגרם לנו בעקבות התאונה – למשל אם נפצענו וכושר ההשתכרות שלנו נפגע כתוצאה מכך או אם הרכב שלנו נהרס ובגלל זה לא יכולנו להגיע לעבודה.