חלק בלתי נפרד מהעבודה ומתחומי העיסוק של עורכי דין פליליים הפועלים במשרדים מקצועיים ומכובדים הינו לפתוח דף חדש לאותם לקוחות באמצעות מחיקת רישום פלילי על תיקים סגורים, תוך הגשת בקשות חנינה לנשיא המדינה על הרשעות קודמות. את הבקשה יש לבצע באמצעות משרד עורכי דין או עורך דין מקצועי שכבר ביצע הגשה של אותן בקשות ויודע בדיוק כיצד התהליך מתבצע.

יש לעשות הפרדה בין הרשעות של בית משפט ויש תיקים שהמשטרה סגרה מחוסר ראיות או מחוסר עניין לציבור. בנושא של הרשעה פלילית, אותה הרשעה נשארת בגיליון רישום פלילי במשך 17 שנים שזה המון המון זמן. לרוב ניתן לאחר בערך מחצית מהתקופה לבצע את הפנייה ובמקרים מסוימים אף לבטל את הרישום ולמחוק אותו לחלוטין.

חשוב להבין שרישום פלילי מהווה עבור אזרחים סוג של כתם שפוגע בשמם הטוב של אותם אנשים ולכן קיימת האפשרות למחוק את הרישום הפלילי מהרקורד או לחלופין להגיש בקשה לקיצור התקופה.

רישום פלילי

המרשם הפלילי או מה שנהוג לכנות בשפה פשוטה תעודת יושר מורכב מפסקי דין שניתנו בבתי המשפט ומחקיקות פליליות שנגנזו מחוסר ריאיות או מחוסר עניין לציבור. למעשה, המרשם הפלילי יכול להשפיע על קבלה למקומות עבודה, קבלה של ויזות לכל מיני ארצות בהן אנו רוצים לבקר או לחלופין לעבור אליהן ובנוסף מהווה סוג של מטרד ואף פוגע בתחושת הביטחון העצמי שלנו.

הפנייה לגורמים הנכונים עם עורך דין פלילי מקצועי אשר צבר ניסיון רב בתחום והתנסה במחיקת רישומים פליליים, תגדיל משמעותית את הסיכוי שהרישום הפלילי אכן יימחק.  אותו עורך דין יגיש נימוקים שהם הגיוניים, יגיש את כל המסמכים הרלוונטיים לבקשה בבקשה לקצר את התקופה הנ״ל. מדובר בנושא אשר מטריד הרבה מאוד אנשים. ניתן לטפל בנושא בצורה מקצועית וכך לחזור לחיים נורמטיביים.

לסיכום, אם יש לכם רישום פלילי ואתם מרגישים שאותו רישום פוגע באיכות החיים שלכם, פנו לעורך דין מקצועי ונסו לקצר את התקופה וכך להחזיר את חייכם למסלולם הנורמטיבי.