ליקויי בניה עלולים לגרום לא רק עגמת נפש עמוקה ומהדהדת אצל המיועדים להיכנס לבית חדש אלא גם מחייבים אותם להיערך למאבק משפטי ממושך, הכרוך בשכירת שירותיו של עורך דין ליקויי בניה.

ליקויי בניה עלולים לנבוע מסיבות שונות. הקושי להוכיח רשלנות או חוסר מקצועיות, רצון לחסוך בעלות חומרי גלם, בשימוש בטכניקות בניה לא מקובלות וסיבות שונות נוספות עלול להאריך את משך התהליך ולהערים מכשולים בדרך לקבלת הפיצוי.

על פי רוב אין בכוח הפיצוי הכספי לפצות על עגמת הנפש של מי שחשים עצמם קורבנות ליקויי בניה. אין לגזור מכך כי הנפגעים לא ישקיעו כל מאמץ אפשרי וכל משאב נדרש על מנת להוכיח כי ליקויי בניה מהותיים וחמורים מונעים מהם אפשרות להיכנס לבית חדש במועד המתוכנן ובכך גורמים להם טרחה, הוצאות לא צפויות ובעיות רבות נוספות. הוכחת רשלנות של הקבלן המבצע ליקויי בניה בבניין חדש, ניתן לעשות על ידי שכירת שירותיה של חברת בדק בית שתשים את האבצע על הליקויים שאינם עומדים בסטנדרטים הקבועים בחוק.

למשל ממ"ד קטן מידי, חדר שירותים קטן מידי, תקרה נמוכה מידי וכד'. באמצעות חוות דעת מקצועית של חברת בדק בית מוסמכת שחוות דעתה מקובלת על מרבית השופטים בתחום, ניתן לגשת בבטחה לשלב הבא, דרישת הפיצוי.

דיני נזיקין

פיצוי על ליקוי

עורך דין ליקויי בניה נותן מענה לבעלי דירות המתגוררים בדירה אשר ליקויים התגלו והתגלו בה לאחר שהם נכנסו לביתם. כאשר ליקויים נגרמים, כפי שמצליחים עורך הדין להוכיח, בגלל רצון לחסוך בעלויות הבניה ובתוך כך חורגים מתקנות הבניה המחמירות עלולה להתברר קיומה של רשלנות פושעת הכרוכה בסיכון חיים ובמקרים כאלה אשר אינם ניתנים לתיקון, יאלץ הקבלן לפצות את בעלי הדירה גם על עגמת הנפש וגם על ירידת הערך שתוערך על ידי שמאי ברוב המקרים.

חשוב להסתייע בשירותיו של עורך דין ליקויי בניה אשר כאשר ייצג אתכם בערכאות משפטיות יוכל לטעון בשמכם להשלכות הליקויים על תחומים רבים בחייכם ועל גרימת הוצאות בלתי צפויות כגון: הפסד ימי עבודה, ירידה בערך הנכס, הצורך במימון דיור חלופי עד לתיקון הליקויים המחייבים יציאה מהדירה, מימון חוות דעת של מומחים בתחום הבניה בכלל ובתחום ליקוייה בפרט ועוד. לא אחת גם עורך דין המומחה בטיפול בליקוי בניה עלול להתקשות להוכיח קשר ישיר בין רשלנות, בצע כסף או מניע לא כשר נוסף העומד בבסיס הליקויים בבניה, אבל גם ללא ריכוז מאמץ בניסיון להוכיח קיומו של ממד פלילי בשורש ליקויי הבניה עלולה התביעה לקבלת פיצוי בגינם להימשך זמן רב.

אין ספק כי מגיע לדיירים – אלה המתגוררים זה מכבר בדירה שיש בה ליקויים ואלה המיועדים להיכנס אליה ואשר בעל כורחם נדרשים לעכב את הכניסה עליה בגלל ליקויי בניה- פיצוי הולם וראוי על הליקויים.